Strona głównaArchiwum22.09 za darmo wypożyczamy rower miejski
spot_img

Powiązane posty

Wycieczki Rowerowe

Trasy Rowerowe Łódź

Painter

zapraszamy

22.09 za darmo wypożyczamy rower miejski

22.09 za darmo wypożyczamy rower miejski

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU Z DARMOWYMI WYPOŻYCZENIAMI

Dzień Bez Samochodu z darmowymi wypożyczeniami

Finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu już w sobotę. W Dzień Bez Samochodu wypożyczenia Łodzkiero Roweru Publicznego będą darmowe.

Od 16 do 22 września trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Ta szeroko zakrojona akcja ma promować idee związane z nowoczesnym i przyjaznym mieszkańcom miastem.

W tym tygodniu miasta w całej Europie organizują wydarzenia, które zachęcają do nowego spojrzenia na kwestie przestrzeni miejskiej i transportu.

O co chodzi w zrównoważonym transporcie? O to, by mieszkańcy poruszali się po mieście w wygodny i szybki, ale równocześnie ekologiczny sposób. Kluczem do osiągnięcia zrównoważonego transportu jest intermodalność, czyli rozsądne dobieranie i łączenie środków transportu zależnie od potrzeb.

Pozwala to na ograniczenie ruchu samochodowego do sytuacji, kiedy jest on naprawdę potrzebny, na rzecz transportu publicznego (w skład którego wchodzi także rower miejski), prywatnych rowerów czy ruchu pieszego.

O tych i wielu innych kwestiach macie się okazję dowiedzieć podczas wydarzeń Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, do którego w Polsce włączyło się ponad 140 miast. Jego zwieńczeniem jest Dzień Bez Samochodu, podczas którego wiele miast zapewnia darmowy transport publiczny.

Źródło informacji https://lodzkirowerpubliczny.pl/dzien-bez-samochodu-z-darmowymi-wypozyczeniami/

Poprzedni artykułTour De Kalonka
Następny artykułXVIII Rajd Tour de Kalonka

Ostatni post