spot_img

Powiązane posty

Wycieczki Rowerowe

Trasy Rowerowe Łódź

Painter

zapraszamy

Bosch vs Yamaha

 

Kim jest Bosch?

Bosch jest bardzo duża międzynarodowa firma, która przynieść cały sposób produktów na rynek. Zaczęli badania i rozwój systemów Ebike wiele lat temu, przynieśli swój pierwszy układ elektryczny rower na rynek w roku 2010. System Bosch stale rozwijane i udoskonalane w miarę upływu czasu poszła dalej. Najnowszy system eBike jest linia Wydajność Bosch więc jest to jeden będziemy bezpośrednio porównywać dziś.

System Bosch jest obecnie wykorzystywana w ponad 50 wiodących marek rowerowych w całej Europie.

Kim jest Yamaha?

Yamaha została założona w 1955 roku i zbudowany głównie motocykli na rynek japoński. Dziś robią wszystko, począwszy od systemów Ebike Jet nart z szerokiego portfela produktów na swoim koncie. To było w 1993 roku, kiedy ukazał się pierwszy Yamaha systemu Ebike. To był ogromny sukces. Yamaha teraz producentem ponad 300.000 systemy rowerów elektrycznych w roku i do tej pory ich system jest wdrażany na ponad 2,7 miliona eBikes całym świecie.

W Europie najnowsza wersja systemu Yamaha jest po prostu wykorzystywane zarówno naHaibike sDuro zakresie oraz Lapierre OVERVOLT gamy rowerów elektrycznych.

Specyfikacje baterii, boczne porównania siebie – 

Akumulator Bosch

Yamaha baterii

Pojemność

400Wh / 11 Ah

400Wh / 11Ah

Napięcie

V 36

V 36

Bezpieczeństwo

Key Lock

Key Lock

dioda LED stanu

5 Światła (20%)

4 Światła (25%)

waga

2,6 kg

2,9 kg

Rodzaj

litowo-jonowa

litowo-jonowa

Gwarancja

2 lat / 500 pełnych cykli

2 lat / 700 pełnych cykli

Op Temp

-5 Do 40 stopni

Od -20 do 60 stopni

Więc jak widać ze specyfikacji, baterie Yamaha & Bosch są bardzo podobne, Yamaha jest nieznacznie większy rozmiar niż Bosch, bateria Yamaha jest również ok 300 gramów cięższy.Bosch posiada 5 LED światła, aby pokazać możliwości w 20% stopni podczas gdy bateria Yamaha pokazuje go z 4 diod LED w 25% przyrostem.

Przedział baterii w przeciętnych warunkach, z boku porównania siebie – 

Akumulator Bosch

Yamaha baterii

Niska

80 mil / 130 km

80 mil / 130 km

Średni

50 mil / 80 km

53 mil / 85 km

Wysoka

37 mil / 60 km

43 mil / 70 km

Średni

57 mil / 90 km

59 mil / 95 km

Jak widać prognozy gamę każdego systemu są bardzo zbliżone, system Yamaha wydaje się oferować trochę więcej w obszarze średniego / wysokiego choć jest marginalna i oboje średnio bardzo podobne.

Warto również podkreślić, że obie baterie Yamaha & Bosch można ładować lub wyłączenie roweru elektrycznego.

Zarówno Yamaha Bosch oferuje 2 letnią gwarancję na ich elektryki, Yamaha oferują więcej cykli ładowania „pełny” niż Bosch, choć należy pamiętać, że jest to po prostu gwarancja oczekujemy ogólna żywotność akumulatora, aby być o wiele dłużej.

Porównanie interfejsu użytkownika

Interfejs użytkownika i kontroli w każdym systemie są bardzo podobne w wielkości i działania.Oba urządzenia posiadają wyświetlacze LCD z podświetleniem i używać dodatkowego przycisku sterowania użytkownika dla kierowcy, aby przejść do ustawień bez ich ręce pozostawiając kierownicę.

Radioodtwarzacz Yamaha jest nieznacznie wyższy niż wyświetlacz Bosch, to również cieńsze w projektowaniu, oboje zamocować po obu stronach trzonu nadaje się zarówno do 25,4 mm i 31,8 kierownicy. Przyciski sterujące są podobne pod względem wielkości i zamocować na w podobny sposób.

 

Bosch vs Yamaha
Bosch vs Yamaha

Ostatni post