European Cycling Challenge Łodzi

0
16078
European Cycling Challenge Łodzi
European Cycling Challenge Łodzi
The European Cycling Challenge – ECC2016 is the biggest
urban cyclists’ team competition, which takes place
every year May, 1-31.
http://www.cyclingchallenge.eu/

European Cycling Challenge po raz trzeci w Łodzi

Matylda Witkowska

AKTUALIZACJA:

Dziennik Łódzki

European Cycling Challenge po raz trzeci w Łodzi

©Krzysztof Szymczak

Już po raz trzeci Łódź bierze udział w European Cycling Challenge. To europejski konkurs dla miast na największą liczbę kilometrów przejechanych przez mieszkańców na rowerze.

Konkurs trwa przez cały maj. Mogą w nim wziąć udział osoby, które zarejestrują się na stronie
www.cyclingchallenge.eu/pl/ i dopiszą się do drużyny Łodzi. Trzeba też ściągnąć na smartfona bezpłatną aplikację ECC365 i uruchamiać ją za każdym razem, gdy jedzie się po mieście na rowerze. Aplikacja ta zliczy przejechane kilometry.

W tym roku Zarząd Dróg i Transportu chce zmobilizować łodzian fundując nagrody.

Łodzianie w ramach rywalizacji mogą tworzyć drużyny obejmujące szkołę, wydział uczelniany, firmę lub organizację pozarządową. Najlepsze drużyny z każdej kategorii otrzymają od miastaparkingi rowerowe w pobliżu swojej siedziby, mogą być także zadaszone. Nagrody w postaci gadżetów otrzymają też najlepsi klienci indywidualni.

Do konkursu zgłosiło się już 49 drużyn w tym 7 z Polski.

European Cycling Challenge. Powstała mapa tras, którymi jeżdżą łódzcy rowerzyści

Matylda Witkowska

AKTUALIZACJA:

Dziennik Łódzki

Potoki ruchu rowerowego 2014

1/3
przejdź do galerii

Potoki ruchu rowerowego 2014 ©materiały prasowe

  • Potoki ruchu rowerowego 2015
  • Przejdź do galerii
Jest nowa mapa tras którymi najczęściej jeżdżą łódzcy cykliści. Powstała na podstawie konkursu European Cycling Challenge.
Około 600 rowerzystów przez cały maj rejestrowało swoje przejazdy za pomocą specjalnej aplikacji. Na ich podstawie powstała mapa najczęściej używanych tras. To druga już taka mapa. Pokazuje, że od zeszłego roku upodobania cyklistów się zmieniły.

Co prawda tak jak dawniej główną osią jest Piotrkowska, jednak pojawiły się nowe trasy związane z oddanymi w ostatnich miesiącach ścieżkami rowerowymi. Droga rowerowa na ul. Inflanckiej przejęła ruch z Wycieczkowej, ul. Rojna przejęła ruch z Aleksandrowskiej, a al. Politechniki z Jana Pawła II.

– Wyraźnie widać, że rowerzyści wolą nadłożyć drogi i skorzystać z przygotowanej dla nich infrastruktury zamiast jeździć trasą krótszą, ale mniejbezpieczną – ocenia Bartosz Zimny, łódzki oficer rowerowy.

European Cycling Challenge to jak na razie jedyny wiarygodny sposób badania zachowań cyklistów w Łodzi. Istniejące w kilku miejscach pętle indukcyjne, które miały zliczać ruch rowerzystów okazały się być mało precyzyjne.