Strona głównaWycieczki roweroweJeziorsko wycieczka rowerowa łódzkie
spot_img

Powiązane posty

Wycieczki Rowerowe

Trasy Rowerowe Łódź

Painter

zapraszamy

Jeziorsko wycieczka rowerowa łódzkie

Jeziorsko wycieczka rowerowa łódzkie

Napisał do nas Olek, który chce zaprosić nas na trasę dokoła Jeziorska.

Poprosiłem, aby napisał coś o tym miejscu, osobiście nie znam tych okolic.

List od Olka

Chciałbym zaproponować bardzo fajną trase rowerową okolice zbiornika Jeziorsko ok 55 km od Łodzi. Objechanie całego zbiornika do okoła to ponad 50 km do tego dużo innych ciekawych tras.
Będzie mi bardzo miło i dziękuje za umieszczenie mojej trasy. Przesyłam kilka fotek, które zrobiłem podczas jej pokonywania.
Myślę, że oddają piękno i naturalność zbiornika Jeziorsko. Możliwość aranżowania przejazdu jest oczywiście dowolna. Ja pokonywałem ją następująco od miejscowości Pęczniew gdzie znajduje się zatoka dla wszelkiego rodzaju sprzętu wodnego bardzo ładnym rynkiem i kościółkiem wykonanym z drewna modrzewiowego.  Następnie  jadąc przy samym brzegu jeziora docieramy do miejscowości Brodnia znowu bardzo ciekawy stary drewniany kościół.  Dalej jedziemy przez miejscowość Brzeg piękny krajobraz. Kierując się na miejscowość Warte gdzie rzeka Warta wpływa do  zbiornika Jeziorsko.  Dalej kierujemy się na miejscowość Jeziorsko w której mamy znikomą ilość ścieżek rowerowych 🙂 zachęcam oczywiście do jazdy jak najbliżej przyrody i bliskości jeziora. Kierując się na miejscowość Miłkowice jedziemy w stronę tamy na zbiorniku wodnym. Na tamie znajduje się elektrownia wodna. Za tamą bardzo ładne krajobrazy na rzece Warcie. Wracając w strone miejscowości Pęczniew jedziemy przy samym trasy rowerowe lodz.3brzegu jeziora i przejeżdżamy przez miejscowość Siedlątków w której kościołek jest cudownie otoczony przez zbiornik został ocalony i otoczony betonową zaporą z której podziwiamy widok tamy na której byliśmy przed chwilą. Do wyboru mamy 2 drogi betonową tradycyjną oraz bardziej off-rodową dla rowerów „bardziej górskich”. Polecam oczywiście drogę wśród pięknej przyrody i krajobrazu skarp piaszczystych obok brzegu jeziora. Tym pięknym trudnym terenem docieramy do miejscowości Pęczniew i naszej mety.  Nie rozpisywałem się dokładnie o miejscowościach i zabytkach, które są bardzo dokładnie opisane w necie.
Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na opisaną przeze mnie trasę
Jeśli mogę coś podpowiedzieć proszę o kontakt.

Olek

 

Wysili swoją trasę

Mapy rowerowe
Trasy rowerowe lodz
Poprzedni artykułWycieczka do Ciosnów
Następny artykułGrądy nad Lindą

Ostatni post