Strona głównaModa i trendyXplova X5 - komputer rowerowy
spot_img

Powiązane posty

Wycieczki Rowerowe

Trasy Rowerowe Łódź

Painter

zapraszamy

Xplova X5 – komputer rowerowy

Xplova X5 – komputer rowerowy z możliwością rejestracji wideo za 399 euro (wideo)

2016-04-24

Należąca do Acera firma zależna Xplova wprowadza nowe rozwiązania przeznaczone dla rowerzystów: komputer Xplova X5 i aplikację Xplova Moment.

Xplova X5 - komputer rowerowy z możliwością rejestracji wideo za 399 euro (wideo)Xplova X5 to komputer rowerowy z możliwością rejestracji wideo, wyposażony w szerokokątną kamerę. Zastosowane algorytmy pozwalają rowerzystom automatycznie nagrywać 3-sekundowe filmy w oparciu o predefiniowane parametry, takie jak prędkość, tętno, współrzędne GPS, czy obiekty wzdłuż trasy. Nagrywanie można również uruchomić ręcznie, a użytkownik może wybrać i połączyć do ośmiu klipów, by stworzyć film, który można udostępnić za pośrednictwem mediów społecznościowych. Filmy nagrywane są w rozdzielczości 720p, a kolorowy wyświetlacz transfleksyjny pozwala na użytkowanie także w ostrym słońcu.

Jako rozwiązanie sprzętowe zintegrowane z oprogramowaniem i usługami, Xplova X5 wyposażona jest w Smart Sign Guidance, który synchronizuje i przechowuje ulubione trasy rowerzysty bezpośrednio na stronie Xplova.com. Umożliwia to szczegółowe opracowywanie tras podróży obejmujących ciekawe obiekty, zachowywanie trasy w chmurze i odtworzenie na komputerze rowerowym X5.

Smart Sign Guidance współpracuje również z aplikacją Xplova Moment. Jej użytkownicy mogą pobierać trasy z całego świata udostępniane przez członków społeczności Xplova.

Xplova X5 Live Dashboard działa jak kokpit i prezentuje osiągi rowerzysty w czasie rzeczywistym. Wyświetla parametry, których rowerzysta potrzebuje w zasięgu wzroku, takie jak szybkość, tętno, tempo, trasa etc. Dostępny jest też spersonalizowany widok prezentujący szczegółową analizę i porównanie prędkości, tętna, pozycji w wyścigu, odległości oraz czasu trwania wycieczki. Monitoring GPS w czasie rzeczywistym stanowi również dodatkową funkcję dla cyklistów drużynowych, którzy dążą równocześnie do indywidualnych osiągnięć. Dzięki klasie wodoodporności IPX7, rowerzyści mogą korzystać z danych wyświetlanych przez Live Dashboard także w deszczu.

Nowa aplikacja Xplova Moment oferuje cztery funkcje pozwalające wzbogacić wycieczkę rowerową: „Znajdź mnie” (w czasie rzeczywistym wyświetla lokalizację GPS uczestników wyprawy, umożliwia grę w „złap mnie, jeśli potrafisz” w trakcie podróży), „Zapamiętaj mnie” (umożliwia Wybieranie klipów z momentami wycieczki rowerowej i umieszczanie ich na portalach społecznościowych), „Prowadź mnie” (umożliwia podążanie po popularnych trasach zaproponowanych przez innych członków społeczności Xplova) oraz „Wyzwij mnie” (umożliwia ściganie się o najlepszy czas na trasie).

Xplova X5 będzie dostępny w regionie EMEA w cenie 399 euro.

Ostatni post